Meble ogrodowe – przegląd modnych krzeseł i stołów do ogrodu

meble ogrodowe

Chcesz komfortowo wypoczywać w ogrodzie? A może urządzać imprezy dla całej rodziny przy grillu? W takim przypadku niezbędne będą odpowiednie meble ogrodowe. Wybór jest spory, dlatego wyszukaliśmy najciekawsze propozycje do ogrodów. Sprawdź, jakie meble ogrodowe będą mogły sprawdzić się dla Ciebie!

1. Meble ogrodowe z palety

Palety drewniane już od lat są popularnym pomysłem na wykonanie mebli. Doskonale nadają się także do mebli do ogrodu. Wyróżniają się nowoczesnym wyglądem, a także są komfortowe i dodatkowo niedrogie.

Z palet można wykonać wygodne fotele ogrodowe oraz sofy ogrodowe. Na paletach umieszcza się wtedy poduszki, które dopasowane są do nich pod kątem wymiarów. Dodatkowo palety mogą służyć jako stolik – wtedy umieszcza się na nim najczęściej płytę ze szkła hartowanego.

Przede wszystkim meble ogrodowe z palety można wykonać we własnym zakresie, ale obecnie są one oferowane też jako gotowe.

2. Meble z technorattanu

Materiał jak technorattan jest obecnie doskonałym zamiennikiem zwykłego rattanu, czyli materiału pochodzenia naturalnego. Technorattan to specjalny rodzaj materiału powstającego z tworzywa sztucznego, które plecione jest tak, jak tradycyjna plecionka rattanowa.

Wśród najważniejszych zalet technoratttanu znajdują się:

  • odporność na warunki pogodowe
  • realistyczna imitacja naturalnego rattanu
  • łatwe utrzymanie w czystości – nadają się do mycia
  • różnorodne formy do wyboru
  • wieloletnia trwałość

Do dyspozycji jest szeroka gama efektownych mebli, między innymi sofy, krzesła, fotele, podnóżki, pufy, stoliki, stoły. Można także uzupełnić je o inne elementy, na przykład dekoracyjne donice z technorattanu.

3. Drewniane meble ogrodowe

Drewno jest często używanym materiałem do produkcji mebli ogrodowych – nie tylko tych z palety. Drewniane meble ogrodowe cechują się wysoką wytrzymałością i estetycznym wyglądem, ale warto pamiętać o tym, że muszą być one odpowiednio impregnowane, aby służyły na lata.

Na szczególną uwagę zasługują meble wykonane z drewna łączonego z metalowymi ramami. Są one dostępne w wielu efektownych wariantach jako ławki, krzesła czy stoliki.

W tej kategorii można też bez problemów zakupić tanie meble ogrodowe, które będą ekonomicznym wyborem do ogrodu. Proste konstrukcje mebli drewnianych powodują, że nie trzeba wtedy przygotowywać się na spory wydatek.

4. Meble ogrodowe aluminiowe

Do nowoczesnych aranżacji ogrodowych świetnie pasują także aluminiowe konstrukcje. Meble z aluminium nie tylko mają efektowny wygląd, ale dodatkowo są bardzo wytrzymałe, co powoduje, że mogą być używane w ogrodzie na lata.

Najczęściej aluminiowe meble ogrodowe to proste krzesła, fotele, ławy oraz stoliki, które uzupełniane są o komfortowe poduszki. Do wyboru jest wiele konstrukcji.

Aluminium jest materiałem naturalnie odpornym na korodowanie, dlatego też wykonane z niego meble nie wymagają systematycznej konserwacji jak innego rodzaju meble metalowe. To duży plus dla osób, dla których liczy się wygoda i oszczędność czasu na utrzymaniu ogrodowego umeblowania.

5. Plastikowe meble ogrodowe

Przy urządzaniu ogrodu pod uwagę warto wziąć także meble plastikowe. Chociaż zwykle kojarzą się one z tanimi i niezbyt stylowymi meblami ogrodowymi, to jednak obecnie można kupić je także w wielu efektownych wariantach wpisujących się w nowoczesne przestrzenie.

Pod uwagę warto wziąć plastikowe meble w formie wygodnych sof i foteli, które dzięki swoim opływowym kształtom wyglądają tak efektownie i jednocześnie są wytrzymałe, odporne na czynniki pogodowe oraz łatwe do utrzymania w czystości.

Zatem ogród można wyposażyć w różne rodzaje mebli. Jakie meble najlepiej sprawdzą się w Twoim ogrodzie?