Modne meble na balkony. Co wybrać?

meble na balkon

Chcesz urządzić balkon na nowo? W takim przypadku zacznij od wybrania mebli. Do dyspozycji jest wiele ciekawych modeli. Co kupić, by komfortowo wypoczywać na swoim balkonie? Sprawdź przygotowany przez nas przegląd mebli balkonowych i porady, jak wybrać te najlepsze!

Jakie meble sprawdzą się na balkon?

Dzisiaj coraz więcej właścicieli mieszkań z balkonami, a także domów, które wyposażone są w balkony, decyduje się na ich urządzenie, aby dzięki temu uzyskać przestrzeń do relaksu. Meble balkonowe, którym towarzyszą także piękne kwiaty oraz inne dekoracje, powodują, że balkon może być zielonym azylem w zatłoczonym mieście.

Do dyspozycji jest szeroka gama modeli mebli balkonowych. Bardzo często zatem pojawia się pytanie – jakie meble na balkonie sprawdzą się najlepiej?

Przy wybieraniu odpowiednich mebli balkonowych należy zwrócić uwagę na trzy główne czynniki, w tym na ich:

  • wygląd
  • wytrzymałość
  • rozmiar

Wygląd

Po pierwsze, dobre meble na balkon powinny być estetyczne, czyli po prostu powinny nam się podobać, ponieważ wtedy korzystanie z nich będzie sprawiało przyjemność każdego dnia.

Do dyspozycji są meble o różnych stylach, na przykład nowoczesnym, rustykalnym, tradycyjnym, wobec tego mogą być one dopasowane indywidualnie do architektury budynku, aranżacji wnętrz w domu oraz do gustu jego właścicieli.

Wytrzymałość

Dobre meble na balkon powinny być także wytrzymałe, aby mogły posłużyć na wiele lat. W tym przypadku dużo zależy od materiałów, jakie zostały wykonane do ich wykonania.

Przykładowo meble drewniane są trwałe, ale wymagają systematycznego impregnowania, aby były odporne na czynniki pogodowe Z kolei meble z technorattanu, który przypomina naturalny rattan, nie są podatne na wilgoć i można je łatwo czyścić.

Rozmiar

Nie można zapominać także o jeszcze jednej ważnej kwestii, czyli o wymiarach mebli balkonowych. To czynnik, który ma bardzo duże znaczenie w przypadku mniejszych balkonów. Należy zatem sprawdzić rozmiar balkonu i dopiero na jego podstawie dobierać meble, które będą na niego pasować.

Gdy zatem zamierza się zakupić meble na mały balkon, trzeba koniecznie zwrócić uwagę na ich rozmiary, aby nie okazało się, że w rzeczywistości będą one za duże.

Modne meble na balkon – przegląd wzorów

W ofertach producentów można znaleźć szeroką gamę różnych mebli na balkony. To meble przeznaczone do użytkowania na zewnątrz także jako meble ogrodowe, tarasowe, dlatego także pod tymi nazwami można znaleźć je w asortymencie producentów.

Wśród najmodniejszych mebli na balkony znajdują się:

Meble z technorattanu

Jako meble na balkon można wybrać też te wykonane z technorattanu. Ten rodzaj materiału to tworzywo sztuczne, które plecione jest tak, aby wyglądało jak naturalna pleciona rattanowa.

Meble drewniane

Wykonane z drewna naturalnego wyglądają efektownie i są komfortowe, ale trzeba pamiętać o ich regularnym impregnowaniu, by drewno nie uległo wypaczeniu na skutek czynników pogodowych i wilgoci.

Na małe balkony świetnie sprawdzi się zestaw mebli ogrodowych składający się z dwóch krzeseł oraz ze stołu. Dzięki temu, że meble te również mogą być składane, można łatwo przechowywać je po sezonie.

W najniższych cenach można kupić meble ogrodowe składające się z metalowej ramy i wykończone drewnianymi deszczułkami. Te wykonane w całości z drewna są już droższe.

Meble z palet

Na balkony sprawdzą się również meble z palet. To ciekawa propozycja w budżetowej cenie, ponieważ meble tego typu można wykonać także we własnym zakresie. Jednak nawet wtedy, gdy zostaną kupione jako gotowe, nie są bardzo drogie.

Z palet drewnianych można wykonać wygodne ławy, fotel, a także stoły. Uzupełnione o poduszki w dopasowanych wymiarach mogą zapewnić maksymalną wygodę wypoczynku na świeżym powietrzu.

Zobacz, również

Jeden komentarz