Meble na wymiar – nie tylko do kuchni. Kiedy warto je kupić?

kuchnia na wymiar

Najczęściej meble wykonane na wymiar kojarzą się z zabudową kuchenną. Jednak poza nimi do dyspozycji jest także wiele innych mebli, które mogą być wyprodukowane zgodnie z życzeniem klienta przez zakład stolarski. Sprawdź nasz przegląd najpopularniejszych mebli na wymiar oraz najważniejsze zalety ich zakupu!

1. Meble kuchenne

Zaczynamy od najczęściej wybieranej zabudowy, czyli od kuchni na wymiar. To propozycja przeznaczona dla osób, które szukają sposobu na kuchnię marzeń.

Chcesz, aby kuchnia miała minimalistyczny, nowoczesny wymiar? A może wolisz tradycyjne aranżacje, które wpisują się w styl rustykalny? Zakład stolarski może przygotować meble dopasowane indywidualnie do potrzeb swojego klienta.

Tym, co powoduje, że meble kuchenne na wymiar są tak często kupowane, są głównie:

  • idealne dopasowanie do wymiarów wnętrza
  • samodzielny wybór materiałów
  • sprawdzone w małych i dużych kuchniach
  • mogą być wykonane w różnych stylach
  • różne rodzaje wyposażenia wewnętrznego do wyboru

Wykonanie mebli kuchennych na wymiar jest wprawdzie związane z dodatkowym kosztem w porównaniu do zakupu mebli gotowych, to jednak cieszą się one bardzo dużym zainteresowaniem klientów.

Obecnie meble kuchenne na wymiar można zamówić w wielu zakładach stolarskich, które oferują kompleksową obsługę, w tym projektowanie, wykonanie mebli oraz ich montaż.

2. Meble łazienkowe na wymiar

Meble na wymiar także chętnie wybierane są do łazienek. Do dyspozycji jest szeroka gama ciekawych pomysłów na wykończenie łazienki, a zakład stolarski może pomóc w ich realizacji.

Klienci najczęściej wybierają meble łazienkowe na wymiar składające się z szafki i blatu, na którym umieszcza się umywalkę. Dodatkowo w skład zestawu może wchodzić zamykana szafka albo otwarty regał, które ułatwiają przechowywanie w łazience.

Zakład stolarski może też wykonać na zamówienie zabudowę, która estetycznie zasłoni kocioł gazowy albo pralkę. Dzięki temu cała łazienka może wyglądać elegancko niezależnie od swojego wyposażenia.

Na meble na wymiar do łazienki warto zdecydować się zarówno wtedy, gdy jest ona niewielka, jak i wtedy, gdy ma większe rozmiary. Najwięcej korzyści można jednak uzyskać wtedy, gdy pomieszczenie jest małe. Zabudowa jest wtedy idealnie dopasowana do wymiarów oraz do gustu właściciela domu.

3. Meble do przechowywania na wymiar

Wśród często zamawianych mebli na wymiar znajduje się także zabudowa garderoby oraz innego rodzaju meble przeznaczone do przechowywania. To powoduje, że można jeszcze łatwiej uporządkować całe swoje mienie.

Meble do przechowywania na wymiar mogą mieć postać zabudowy pomieszczenia, jak w przypadku garderoby. Wtedy wykorzystuje się otwarte regały, półki i drążki, które mogą być dopasowane do potrzeb użytkownika.

Zakład stolarski może wykonać także meble na wymiar w formie szafy wnękowej. To popularna opcja w małych mieszkaniach, gdzie zabudowa może wtedy pomóc w zagospodarowaniu nieustawnych przestrzeni. Wykonana od podłogi aż do sufitu powoduje, że można uzyskać bardzo dużo zindywidualizowanego miejsca do przechowywania.

Na uwagę zasługuje także możliwość zabudowy poddasza, gdzie skosy uniemożliwiają zastosowanie zwykłych szaf.

Ponadto stolarz może wykonać także szafy wolnostojące zgodnie z zapotrzebowaniem klienta, na przykład do sypialni czy do domowego biura.

Szafa może być wyposażona w elementy wewnętrzne – półki, drążki do wieszania, kosze, tace, co ułatwia przechowywanie najróżniejszych przedmiotów.

Oczywiście, na wymiar mogą być także wykonane innego rodzaju meble do domu czy do biura, na przykład biurka, regały, szafki czy stoły. Wszystko zależy od klienta, dlatego dobry stolarz może pomóc mu w realizacji niemalże każdego pomysłu!

Zobacz, również