Nowoczesne meble do salonu – przegląd modnych kolorów

nowoczesny salon

Moda zmienia się nieustannie także wtedy, gdy dotyczy umeblowania. Jakie kolory mebli do salonu są teraz na topie? Sprawdź nasze propozycje, aby urządzić swój salon zgodnie z najnowszymi trendami oraz swoim gustem!

Wybór mebli do salonu wymaga uwzględnienia wielu różnych czynników. Wśród nich znajdują się między innymi ich rodzaje, wymiary, a także kolory. Dzisiaj chcemy skupić się właśnie na tym ostatnim czynniku, czyli właśnie na kolorach mebli do salonu.

1. Białe meble do salonu

Już od kilku lat białe meble do salonu nie schodzą z list najpopularniejszego umeblowania nie tylko w salonie, ale także w wielu innych wnętrzach. Biel pasuje do wielu stylów, w tym do nowoczesnego oraz klasycznego, dlatego można wykorzystać ją w najróżniejszych aranżacjach.

Białe meble mogą być wykonane z różnych materiałów – zwykłej, lekko matowej płyty MDF, ale również z połyskującej płyty lakierowanej, która wygląda jak lustro. Dostępne są także meble drewniane malowane na biało oraz meble z metalu malowanego proszkowo na ten kolor, które wpisują się w aranżacje w stylu loft.

Meble w kolorze białym pozwalają na optyczne powiększenie wnętrza, dlatego bardzo dobrze sprawdzają się w małych przestrzeniach, na przykład w kawalerkach. Sprawiają, że wnętrze wygląd na przestronne, rozświetlone.

Dodatkowo meble w kolorze bieli świetnie łączą się z innymi barwami, na przykład z wybarwieniami drewna i kolorami jednolitymi i wzorami. Nie ma zatem problemu, by szybko wykonać wtedy metamorfozę wnętrza.

2. Meble czarne w salonie

Wybierając nowoczesne meble do salonu, warto także wziąć pod uwagę czerń. To kolor elegancki, gustowny, ale także wymaga on właściwego zagospodarowania całej przestrzeni.

Przede wszystkim czarne meble polecane są wtedy, gdy salon jest duży, dlatego można bez problemów umieścić w nim meble, które będą powodowały jego optyczne pomniejszenie, ponieważ jest to główna właściwość czarnego koloru.

Meble czarne świetnie prezentują się jako proste, minimalistyczne meble wykonane z lakierowanych płyt, które odbijają światło. Wtedy powodują, że cała aranżacja nabiera głębokiego wymiaru.

3. Szare meble do salonu

Na fali popularności bieli i czerni dużym zainteresowaniem cieszy się także szarość. Szare meble dostępne są w stylu nowoczesnym – jako proste i bez ozdobników, jak i jako klasyczne – z dekoracyjnymi frezowaniami, detalami w kolorze starego złota.

Szare meble do nowoczesnego salonu świetnie prezentują się w wariancie z lakierowanymi frontami, ale także te w matowej szarości mają w sobie dużo szyku.

4. Meble drewniane do salonu

Nowoczesny salon może także wyglądać świetnie, gdy zostanie uzupełniony meblami wykonanymi z drewna albo materiałów imitujących drewno jak płyta MDF.

W tym przypadku chętnie wybierane są klasyczne warianty drewna, na przykład jak buk, sosna czy wenge, ale można także zdecydować się na zakupienie mebli w mniej oczywistych barwach, na przykład wybarwieniach egzotycznych.

Aby meble tego typu pasowały do salonu w nowoczesnym stylu, najlepiej wybierać modele o najprostszych konstrukcjach.

5. Meble w intensywnych kolorach

Chcesz nadać wnętrzu niebanalny wygląd? W takim przypadku postaw na meble o kolorach jedynych w swoim rodzaju!

Wśród modnych kolorów mebli na uwagę zasługują granatowy oraz butelkowa zieleń, które już od paru sezonów systematycznie powracają w kolekcjach producentów. Takie barwy świetnie wyglądają jako fronty meblowe w połączeniu z drewnem, na przykład ciepłymi wybarwieniami buku czy ciemnymi wybarwieniami wenge i innych gatunków drewna egzotycznego.

Można kupić je także jako tanie meble – obecnie oferowane są w wielu różnych sklepach lub można zamówić je bezpośrednio od producentów.

Zobacz, również