Szafki kuchenne w modnym stylu – 10 ciekawych propozycji

szafki w kuchni

Wybierając meble do kuchni, pod uwagę trzeba wziąć ich funkcjonalność, ale także nie można pomijać wtedy estetyki. Producenci mebli kuchennych mogą obecnie zaoferować swoim klientom wiele ciekawych propozycji. Sprawdź 10 modeli szafek kuchennych, wśród których możesz znaleźć idealne meble do swojej kuchni!

1. Białe szafki kuchenne

Gdy lubisz styl skandynawski lub rustykalny, pod uwagę weź białe szafki kuchenne. Biel to kolor, który świetnie wygląda zarówno wtedy, gdy jest zestawiony z nowoczesnymi, jak i klasycznymi aranżacjami.

Białe szafki kuchenne mogą być wykonane z lakierowanych płyt o lustrzanym połysku, mogą być matowe, ale także mogą być wykończone dekoracyjnym frezowaniem nadającym im klasyczny wygląd.

2. Czarne szafki kuchenne

Druga propozycja dla osób, które lubią monochromatyczne kolory, to czarne szafki kuchenne. Czerń wygląda najlepiej w nowoczesnych aranżacjach, na przykład w formie prostych szafek o lakierowanych frontach.

Aby przełamać głębię czerni, można także zdecydować się na pojedyncze szafki kuchenne wykonane z czarnych frontów oraz z drewna lub jego imitacji, na przykład ciepłego drewna bukowego czy drewna egzotycznego.

3. Szafki kuchenne sosnowe

Sosna nie jest wprawdzie bardzo trwałym drewnem, jednak ma estetyczny rysunek. Właśnie dlatego wykonane z niej szafki mogą być także tak dobrym wyborem do kuchni w nowoczesnym stylu.

Sosnowe fronty szafek świetnie wyglądają także z bielą i czernią, nadając całości nowoczesny wymiar.

4. Szare szafki do kuchni

Szarość jest bardzo popularna w kuchniach, dlatego szare fronty kuchenne można zobaczyć w różnych aranżacjach. Szary efektownie prezentuje się w nowoczesnym wariancie, ale także jako klasyczna propozycja do kuchni, gdy szare fronty są dekoracyjnie frezowane.

5. Przeszklone i podświetlone szafki do kuchni

Przeszklone szafki kuchenne z podświetleniem to kolejna ciekawa propozycja na naszej liście – wykorzystane w nich ledy nadają im nowoczesny wygląd.

Najczęściej szafki z oświetleniem umieszczane są w górne linii zabudowy meblowej. Mogą pełnić wtedy rolę ozdobnych witryn.

6. Szafki kuchenne z frontami z metalu

To interesująca propozycja do kuchni w stylu industrialnym. Metalowe fronty szafek powodują, że kuchnia nabiera przemysłowego wyglądu zgodnie z koncepcją loft.

Metal może mieć formę klasycznej stali w srebrzystym odcieniu albo może być malowany proszkowo na różne kolory.

7. Szafki kuchenne w kolorze granatowym

Granatowe szafki kuchenne stojące i wiszące lub też tylko jeden rząd szafek w tym właśnie kolorze to jeden z ostatnich hitów w aranżacji wnętrz.

Głęboki kolor granatowy powoduje, że meble prezentują się niebanalnie, dlatego to propozycja dedykowana dla osób, które są znudzone klasycznymi kolorami popularnymi w kuchniach.

Takie szafki najczęściej uzupełniane są o drewniane elementy, na przykład boki, blaty.

8. Szafki w kolorze ciemnej zielni

Ciemna, butelkowa zieleń, określana także jako szmaragdowa to także popularna propozycja, która sprawdzi się w kuchniach. Takie szafki również można stylizować podobnie jak te z granatowymi frontami, na przykład zestawić je z drewnem naturalnym.

9. Beżowe szafki kuchenne

Beż w jednolitym odcieniu świetnie wygląda w nowoczesnych aranżacjach. Wykończone takim kolorem szafki kuchenne narożne, stojące oraz wiszące najlepiej prezentują się wtedy, gdy mają połyskującą warstwę lakieru.

Beżowe szafki nadają wnętrzom ciepłego wymiaru, dlatego świetnie nadają się do nowoczesnych aranżacjach w ciepłych odcieniach.

10. Szafki kuchenne w kolorze miętowej zieleni

Miętowa zieleń jest jednym z ostatnich hitów, dlatego dopiero zaczyna pojawiać się w ofertach producentów. Jasna zieleń lekko zmieszana z odcieniem niebieskim tworzy przyjemny dla oka kolor, który świetnie wygląda w połączeniu z drewnem.

Zobacz, również