Stół w jadalni – ważna sprawa, jak go wybrać?

stół w jadalni

Stół to jeden z najważniejszych elementów jadalni. To na nim podajemy posiłki, przy nim prowadzimy dyskusje. Dlatego jego wybór powinien być przemyślany tak, byśmy do swojego domu wprowadzili produkt zarówno funkcjonalny, jak i zachwycający estetyką wykonania. Przede wszystkim, należy zwrócić uwagę na to, by współgrał on z pozostałymi meblami. Najlepiej będzie łączyć ze sobą te same style. Mimo to do klasycznych wnętrz także nadadzą się nowoczesne stoły. Kłopot może stanowić dopasowanie stołu pod kątem jego wysokości.

Musimy zastanowić się, jakie wymiary będą idealne, by pogodzić wymagania poszczególnych członków rodziny. Jeśli różnice wzrostu są spore, zawsze możemy uzupełnić niedobory poprzez zastosowanie krzeseł o odmiennej wielkości. Ponadto, trzeba wybrać stół, który pozwoli zasiadać do posiłków całej rodzinie. Kiedy mieszkamy samodzielnie lub tylko z partnerem ciekawą, dość modernistyczną opcją będzie wybór taki, jak stolik Glamour firmy Dal Segno.

Wysoki, szklany stół mebel niepowtarzalnie skomponuje się z równie okazałymi hokerami. Zastąpić go mogą niewielkie stoły drewniane, które nie zajmą dużo miejsca, a z pewnością sprawdzą się w roli mebla, przy którym wygodnie spożywa się posiłek. Dla dużej rodziny proponowane są szerokie i długie stoły wykonane z drewna. Ich wysokość powinna być średnia tak, by każdy czuł się komfortowo. Pasują do nich głównie klasyczne krzesła.

Jadalnia jest także miejscem, z którego korzystają dzieci. Jeśli są małe, przy stole może się przydać krzesełko do karmienia. Mebel ten jest odpowiednio przystosowany, aby spełniać się w swojej roli. Fotelik do karmienia to nie wszystko. Można bowiem dostawić do pokoju stolik dla dzieci. Ten jednak jest sens kupować, gdy dziecko jest często odwiedzane przez rówieśników albo kiedy jest w domu kilkoro dzieci. Osobny stolik i krzesełka dla dzieci w przeciwnym wypadku nie mają ekonomicznego uzasadnienia. Jeśli zaś mamy tylko jednego potomka lub dwóch i są oni trochę podrośnięci, to do stołu możemy dostawić krzesło dla dziecka dostosowane do ich potrzeb. Oczywiście, wysokość krzesła musi być wówczas tak dobrana, by dziecku było wygodnie przy stole.

Jadalnia może być także dobrym miejscem na biurko dla dziecka, na przykład wtedy, gdy mieszkanie jest zbyt ciasne lub rodzic pragnie mieć swoją pociechę stale na oku. W takim wypadku konieczne będzie wyposażenie pomieszczenia w odpowiednie krzesło do biurka dla dziecka. Z zakupem takiego mebla nie powinno być żadnego problemu. Fotele do biurek dla dzieci są oferowane właściwie w każdym sklepie, w którym można znaleźć meble dziecięce.

Oczywiście trzeba zwrócić szczególną uwagę, aby krzesła do biurka dla dziecka spełniały w pełni jego wymagania. Muszą rzecz jasna być bezpieczne i stabilne. Liczy się też to, by krzesło obrotowe dla dzieci było estetyczne i ładne. Na rynku można bez trudu znaleźć fotel do biurka dla dziecka, który spodoba się zarówno chłopczykom, jak i dziewczynkom. Meble te mogą się od siebie różnić wyglądem – chociażby ze względu na obicie zaprojektowane tak, by jak najlepiej spełniało oczekiwania obu płci. Co ważne – te mogą się znacznie różnić, ale możliwe jest też, że ładne krzesło do biurka dla chłopców spodoba się dziewczynce i na odwrót. Warto wówczas wziąć przy zakupie pod uwagę gust i głos malucha. W końcu to krzesło dla dziecka i to ono w nim będzie spędzać większość czasu.

Stół w jadalni – czym się kierować przy jego wyborze?

Co jest jednym z najważniejszych elementów jadalni? Oczywiście stół, na którym podawane są posiłki i przy którym się rozmawia. Ważne, by wybór stołu do jadalni był przemyślany. Chodzi o to, by zakupić do swojego domu produkt funkcjonalny i estetyczny. Jakość wykonania ma duże znaczenie. Najważniejsze jednak, by był to mebel pozostający w zgodzie z estetyką innych mebli w pomieszczeniu. Dobrze jest łączyć ze sobą style o tym samym charakterze. Przy czym warto pamiętać, że nowoczesne stoły też nadają się do klasycznych wnętrz. Pewną pułapką może być natomiast dopasowanie stołu pod kątem jego wysokości.

To jakie wymiary będą najlepsze wiążę się z koniecznością pogodzenia wymagań członków rodziny oraz wielkością posiadanych krzeseł. Największy problem pojawia się wtedy, gdy różnice wzrostu między domownikami są spore. W takim wypadku można próbować wykorzystywać krzesła o odmiennej wysokości. Stół powinien wszakże zapewniać całej rodzinie swobodną możliwość zasiadania do posiłków. Interesującą i nieco modernistyczną opcją dla singli i osób mieszkających tylko z partnerem może być stolik Glamour firmy Dal Segno lub coś w podobnym stylu.

Wysoki, szklany stół mebel dobrze pasuje do hokerów. Jeśli zaś pragniemy czegoś bardziej klasycznego, to niewielkie stoły drewniane będą doskonałe. Wszystko przez to, że znakomicie nadają się do tego, by wygodnie spożywać przy nich posiłek. Nie zajmują też dużo miejsca. Duża rodzina powinna jednak sięgnąć po szerokie i długie stoły wykonane z drewna. Najlepsza w ich przypadka będzie wysokość średnia i klasyczne krzesła. Dzięki temu każdy będzie się czuł przy takim meblu komfortowo.

Warto pamiętać, że wysokość stołu powinna być odpowiednio wyższa, gdy mają przy nim stać hokery. Te oryginalne i komfortowe krzesła barowe znakomicie sprawdzą się, gdy stół do jadalni ma podwyższony blat. Wtedy zarówno stół w jadalni, jak i krzesła przy nim ustawione, będą w pełni funkcjonalne.

W ostatnim czasie sporą popularnością cieszą się stoły do jadalni w jasnych kolorach. Biały stół jest czymś, czego pragnie wielu właścicieli mieszkań. Chętniej niż dawniej decydujemy się właśnie na taki stół jadalnia zaś mocno zyskuje na umieszczeniu takiego mebla we wnętrzu. Stół biały fantastycznie rozjaśnia wnętrze. Dodaje mu też przestrzeni. Trzeba zarazem podkreślić że biały stół do jadalni doskonale sprawdza się jako stół w stylu skandynawskim. Szczególnie pasuje on do tego rodzaju aranżacji, gdy jest to stół drewniany. Należy zaznaczyć, że styl skandynawski jest bardzo popularny. Jeśli więc ktoś planuje dekorowanie wnętrza właśnie w tym nurcie, powinien poważnie rozważyć, czy w jadalni nie pasowałby mu biały stół.

Kupując stół do jadalni warto uwzględnić, jaka lampa nad stół będzie wykorzystana. Musi być ona zawieszona na odpowiedniej wysokości. Musi też pasować charakterem nad stół. Jadalnia jest jednak miejscem, gdzie łatwo można dobrać ten element do aranżacji całego pomieszczenia. Nawet nowoczesne lampy wiszące nad stół będą dobrze komponować się z właściwie dobranym stołem jadalnianym. Trzeba tylko zastosować odpowiednie triki dekoracyjne, dzięki czemu wszystko będzie się ze sobą dobrze zgrywać.

Zobacz, również