Pufy dla dzieci. Modny dodatek do pokoju dziecięcego. Co wybrać?

pufa piłka

Szukasz takich siedzisk do pokoju dziecięcego, które będą jednocześnie wygodne, a przy tym modne? Zależy Ci na zadowoleniu swojej pociechy? W takim przypadku mamy odpowiedź – to pufy! Teraz można dostać je w wielu wariantach do wyboru. Co kupić? Sprawdź nasze sugestie!

Urządzenie pokoju dziecięcego nie musi być trudne. Warto jednak pamiętać o tym, że dzieci mają swoje specjalne wymagania, dlatego zawsze warto wziąć je pod uwagę. Poza biurkiem, krzesłem biurkowym, szafkami oraz łóżkiem w pokoju dziecięcym mogą znaleźć się także dodatkowe meble. Kapitalnym dodatkiem będą pufy, które nie tylko mogą służyć do siedzenia, ale również mogą posiadać szereg innych funkcjonalności.

Jakie rodzaje puf można dostać dzisiaj w sklepach? Zapraszamy do sprawdzenia najpopularniejszych typów puf przeznaczonych do pokoju dziecięcego. Co kupić?

Pufa worek – wygodny wypoczynek

To niezaprzeczalny hit w aranżacji wnętrz dla dzieci i młodzieży – pufa worek nie tylko wygląda bardzo efektownie, ale też jest wyjątkowo komfortowa!

Tego typu pufy składają się z dwóch worków – zewnętrznego i wewnętrznego. Ten z zewnątrz najczęściej wykonany jest z wytrzymałej skóry ekologicznej, natomiast wewnętrzny przytrzymuje styropianowy granulat, który stanowi wypełnienie takiego mebla. Ze względu na wypełnienie pufa tego typu świetnie dostosowuje się do ciała, zapewniając komfortowe podparcie. Nadaje się do oglądania telewizji, grania w gry, zabawy, spotkań ze znajomymi.

W sprzedaży są różne warianty puf worków. Mogą posiadać rozmaite kształty i wielkości. Oczywiście, im większa pufa worek, tym bardziej przypadnie do gustu jej użytkownikowi. Takie pufy młodzieżowe mogą wtedy przypominać spore fotele, które dodatkowo mogą być uzupełnione o podnóżki.

Pufa piłka – dla miłośnika sportów

Interesujący rodzaj tych dodatków to także pufa piłka. Taka pufa przypomina swoim wyglądem piłkę, na przykład imituje piłkę nożną czy piłkę do koszykówki. Dzięki temu może ona świetnie sprawdzić się jako dodatek do pokoju małego fana sportów.

Pufy piłki ze względu na swój specjalny kształt są także bardzo wygodne – można na nich siedzieć, leżeć, mogą służyć także jako oparcie dla pleców albo dla nóg, dlatego to wszechstronny dodatek w pokoju dziecięcym.

Podobnie jak pufy worki, także takie pufy wykonuje się z wytrzymałych skór ekologicznych. Specjalny typ szycia powoduje, że przypominają one wtedy prawdziwe piłki. Styropianowe wypełnienie zapewnia wtedy maksymalny komfort wypoczynku.

Pufa na zabawki – łatwe przechowywanie

W sprzedaży można znaleźć także specjalne pufy przeznaczone do przechowywania. W tego typu umeblowaniu znajduje się wtedy pojemnik, który może posłużyć do umieszczenia w nim zabawek lub innych przedmiotów.

Taka pufa na zabawki może mieć różne konstrukcje, dlatego można też łatwo dopasować ją do wystroju wnętrza. Pufa może przypominać drewnianą skrzynkę, która z góry przykryta jest miękkim, tapicerowanym siedziskiem. Po jego odchyleniu można uzyskać dostęp do wnętrza.

Także ciekawym wyborem może być pufa wykończona w całości tapicerką. Wygląda bardzo elegancko i przy tym jest komfortowa. Górna klapa może być też dekoracyjnie pikowana. Taka pufa ze schowkiem będzie wtedy służyła do przechowywania różnych skarbów.

Do dyspozycji są także pufy na zabawki, które wykończone są nadrukami popularnych postaci z dziecięcych kreskówek, pufy przypominające samochody, domki, zwierzątka, więc wybór wzorów jest naprawdę spory.

Wobec tego pufy to kapitalny wybór do pokoju dziecięcego. Zapewniają maksymalny komfort wypoczynku, ale również mogą służyć do przechowywania zabawek. Teraz można zmawiać je także w sklepach internetowych!

Zobacz, również