Jak wybrac obrus do domu?

Na pytanie, jakimi kryteriami powinniśmy kierować się przy wyborze obrusów do swojego domu trudno jest udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Każdy z nas zwraca uwagę na inne cechy i inne uważa za najważniejsze. Z pewnością bardzo ważne są walory estetyczne obrusów.  W końcu chcemy, by tworzyły eleganckie nakrycia i komponowały się z pozostałymi elementami wystroju naszego mieszkania. Zastanów się jednak, czy warto kupować ładny obrus marnej jakości, który jest nieprzyjemny w dotyku i prawdopodobnie zniszczy się już po kilku użyciach?
Wątpliwe, czy ktokolwiek się na to zdecyduje. Trzeba więc przyznać, że walory praktyczne obrusów powinny mieć najistotniejsze znaczenie przy ich kupnie. Warto zwrócić przede wszystkim na jakość i rodzaj  materiału, z którego wykonane są obrusy. Obrusy gastronomiczne powinny być przyjemne w dotyku ? to pierwsza cecha, na którą zwracamy uwagę siadając przy stole. Najlepiej zdecydować się na obrus wykonany z wysokogatunkowej bawełny lub bawełny z dodatkiem poliestru. Warto też wprowadzić w swoim domu podział na obrusy do codziennego użytku i obrusy na wyjątkowe okazje. Na co dzień najlepiej sprawdzają się obrusy plamoodporne ? są odporne na zabrudzenia, łatwe w czyszczeniu i pielęgnacji, nie wymagają też żadnych specjalnych zabiegów przed użyciem. Dobre jakościowo obrusy plamoodporne na pierwszy rzut oka trudno odróżnić od tradycyjnych obrusów, z których korzystały nasze babcie, nie musisz więc obawiać się, że Twoja kuchnia czy salon stracą swój charakter.
Eleganckie obrusy bawełniane, wymagające prasowania i starannego czyszczenia  po każdym zabrudzeniu najlepiej jest zarezerwować wyłącznie na szczególne okazje. Uzupełniając je o odpowiednio dopasowane bankietówki uzyskamy elegancką stylizację, doskonałą na święta czy rodzinne uroczystości.

Zobacz, również