Efektywne i czyste – dzisiejszy image mebli

Estetyczne podwórka pełne piwnych lokali, nowe kamienice, czyste i trwałe meble miejskie – w ów mieście pragnęlibyśmy żyć oraz wykonywać pracę, i coraz częściej jest to możliwe.

Meble miejskie
Olbrzymi wpływ na wygląd miasta mają z wyglądu nieduże elementy, jakimi są meble miejskie. Takie elementy jak kosze na nieczystości, ław, słupy ogłoszeniowe, kioski, wiaty przystankowe czy też toalety miejskie, mogą stać się oryginalną chwałą ulic i placów. Używanie dobrze opracowanych, wyrazistych mebli, utworzonych z tworzyw najwyższej jakości, czyści estetycznie przestrzeń publiczną.
Miejska biżuteria
Meble miejskie, są jak brylanty – powinny uwidoczniać okrycie, a nie nad nim przeważać. Wiaty przystankowe czy toalety miejskie mają być eleganckim dodatkiem, szczegółem podkreślającym istotę miejscowości. Najlepiej zauważać to chyba na Starym Mieście, które choć samo w sobie jest ładne, to dużo zyskało po wprowadzeniu odpowiednio zaprojektowanych dla tego miejsca butików i reklam.
Odpowiedni image
Meble miejskie nie powinny być jaskrawe, zarówno pod względem barw jak i postaci. Rzecz jasna nie oznacza to, iż zarys musi być szary. W dzisiejszych czasach meble miejskie projektują ogólnoświatowej sławy designerzy, a dobry projekt winien charakteryzować się także wysoką ergonomią.
Życzliwe dla pasażerów
Wiata przystankowa to fragment naszego bytu, coś z czego użytkujemy na co dzień, musi być to więc model najwyższej jakości.
Żaden z ludzi nie przepada, kiedy dach wiaty jest zbyt krótki i nie ochrania przed lejącym deszczem, a jej tył nie jest zupełnie zasłonięty, co wywołuje, iż wiatr łatwo szaleje między oczekującymi na tramwaj pasażerami. Odpowiednim sposobem jest wykorzystanie konstrukcji modułowej – to daje możliwość na dopasowanie wiaty do zastanych w konkretnym miejscu warunków. Dzięki temu, na długości popularnych tras komunikacyjnych, można wybudować wydłużone wiaty o bardzo wysuniętym dachu, a na wąskich wysepkach tramwajowych, które do tej pory wiat nie miały – zapewnić choć minimalną ochronę pasażerom.

Zobacz, również