Planowanie wyglądu łazienki

Łazienka to miejsce w domu, które bezwzględnie kojarzy się z czystością. Dlatego też powinna być zaplanowana w najdrobniejszych szczegółach. Począwszy od rodzaju świateł, poprzez armaturę, kolory ścian czy rodzaj płytek podłogowych, a skończywszy na najmniejszych akcesoriach łazienkowych.
Zatem jeżeli planujemy naszą wymarzoną łazienkę na początku powinniśmy skupić się na światłach oraz kolorach. O ile z łazienki korzysta tylko mężczyzna to pół biedy, schody zaczynają się w momencie kiedy będą z tego miejsca korzystać również kobiety. W takim wypadku musimy zdecydować się przede wszystkim na dobre, mocno świecące światło.
Takie światło jest niezbędne przede wszystkim w momencie kiedy kobieta szykuje się do wyjścia i musi widzieć dokładnie każdy szczegół przygotowywanego makijażu. Podobnie ze ścianami i podłogami.
Warto inwestować w jasne kolory, tak aby łazienka nie przytłaczała nas ciemną grą świateł. Wszelkiego rodzaju elementy wyposażenia, takie jak pralka czy wanna zależne są przede wszystkim od rozmiarów naszej łazienki. Jeżeli mamy skromną, malutką łazienkę to staramy się zakupić produkty typowo małe. Odwrotnie jest w sytuacji, kiedy posiadamy dużą łazienkę. Wtedy śmiało możemy decydować się na choćby dużą wannę, z różnymi dodatkowymi elementami.
Ostatnim elementem wyposażenia są akcesoria łazienkowe. Akcesoria łazienkowe dopasowujemy do zastanego już stanu rzeczy. Ważne aby wszelkiego rodzaju wieszaczki czy mydelniczki pasowały dokładnie do pozostałych części wyposażenia łazienki. Jeżeli chcemy zakupić akcesoria łazienkowe zrobione z zupełnie innych materiałów, w innych kolorach niż nasza łazienka, to musimy mieć świadomość iż wszystko będzie pstrokate, niczym kolaż malarski.

Zobacz, również